O nás

Zdravím,
moje meno je Pavol Verčimák a verím že mojím životným poslaním je okrem robenia mojich rodičov pyšnými, taktiež natáčanie a práca s videom. Som mladý, ambiciózny človek, ktorý má v pláne svoj život zasvätiť tomu, čo ho baví najviac a to filmovaniu.
S kamerou som sa zoznámil už počas detských čias, za čo som vďačný oteckovi. Na danú dobu sme v rodinke mali asi najlepšiu dostupnú kameru pre verejnosť, ktorá okrem natáčania nezabudnuteľných rodinných záberov pomaly budovala taktiež aj môj vzťah k videu.

„Fotka je Fotka, Video je Video“ …
Túto vetu som si neustále vravieval pri rozhodovaní sa, či sa dať na dráhu profesionálneho fotografa alebo kameramana. Vždycky z toho vzišlo víťazne video pretože od začiatku mi bol viac sympatickejší dynamický obraz sprevádzaný vhodným hudobným podkladom ako statický obraz resp. fotografia.
Ako pre každého umelca, či už v oblasti fotografie alebo videa je pre mňa video s konkrétnou tematikou neskutočne úžasnou výzvou, ktorá sa s pomocou zúčastnených (osôb, predmetov, prostredia, emócií atď.) vo finálnej fáze postprodukcii mení na výsledné video.
Ako väčšina začínajúcich kameramanov aj ja som začínal natáčaním toho najkrajšieho dňa v živote ľudí – svadbou. Doteraz svadbe venujem v produkcii najviac pozornosti a môžem čestne prehlásiť, že milujem svadobnú atmosféru, pretože každý pár s ktorým som spolupracoval alebo s ktorým spolupracovať budem má svoj príbeh, svoje emócie, svoje nezabudnuteľné okamihy, ktoré sa udejú práve len v ten, jedinečný svadobný deň.
Na facebooku nájdete moju prácu na stránke https://www.facebook.com/vercimakvideoproduction/, kde nájdete kopec aktuálnych či starších projektov.
Keďže ma baví „behať“ s kamerou či foťákom v ruke a stále som pomerne vitálny chalan, veľmi rád cestujem, čo mi umožňujú práve aj svadby, hudobné videoklipy ako aj všetky ostatné eventy. Naše prekrásne malebné Slovensko v sebe „ukrýva“ úžastné miesta a to či už v prípade interiérov či exteriérov našej matičky prírody. Veľmi rád spoznávam taktiež nové krajiny, kultúry, jedlá, ktoré ako inak mám možnosť zdokumentovať a to či už pre pracovné alebo súkromné účely.
Spolupracujem s bratom, ktorý okrem filmovania aj fotografuje a taktiež s inými šikovnými kameramanmi, aby Vaša svadba, stužková slávnosť, videoklip či firemný večierok boli čo najdetailnejšie zvečnené a následne spracované, čo zaručuje jedine viac kamerový záznam. Mojou pravou rukou pri natáčaní je brat Peter, ktorý sa okrem natáčaniu videa venuje taktiež fotografovaniu…Jeho tvorbu, ktorá vás možno zaujme, nájdete na tomto webe …
Moja práca nieje prácou, pretože robím čo ma baví a zabáva ma nielen pri natáčaní ale aj pri ďalších hodinách za počítačom, ktoré trávim pri postprodukcii. :)
Teší ma, že ste si našli chvíľku a dočítali tento textík až do konca pretože v dnešnej uponáhľanej dobe to vôbec nieje samozrejmosťou.
Teším sa na vzájomnú spoluprácu, na Vaše životné príbehy či kreatívne nápady, ktorým spoločne dáme výslednú podobu videa, ku ktorému sa budete s radosťou vracať vy, vaše okolie alebo aj celý svet!
Prajem všetko len to NAJ!