Talentovaný Hanušovčan P. Verčimák dáva hitom Mafie Corner „tvár“

V jedenm krásny slnečný deň sa mi ozval šéfredaktor Vranovských novín či by bolo možné so mnou urobiť interview ohľadom môjho nového klipu pre producenta Mafia Corner…Samozrejme som súhlasil a tu je kopletný publikovaný článok:
P1150514

Mafia Corner valcuje diskotéky, internet, hejterov… Spevák a producent Mike má okrem muzikantského inštinktu talent udržať si nadhľad za každých okolností, čo platí aj pre jeho klipy. Pod poslednými troma videami je režisérsky podpísaný talentovaný Hanušovčan Pavol Verčimák.
Mafia Corner nezaháľa a prichádza s ďalšou novinkou „Ja nechcem“. Ak čakáte kolotočársky experiment, v tomto prípade sa ho nedočkáte, ale práve to možno otvorí priestor pre nových poslucháčov, ktorí na Mafiu Corner iba vystrašene pozerali z diaľky. Tentokrát ide o pomalšiu a hlbšiu vec. „Nie všetko je o srande. V živote sa stávajú rôzne veci, aj tie smutnejšie a tragickejšie, songy treba vedieť robiť aj o tom,“ vysvetľoval Mike.
To, ako zareagujú ľudia na nový singel, je ťažko odhadnúť, ale snáď táto nová tvár bude fanúšikom bližšia. Neznamená to však, že Mafia mení kompletne svoj zvuk. Ako sme si už zvykli, každá pesnička je iná a to je dôvod, prečo je producent a spevák Mike nevyspytateľný. „Mafiu Corner som registroval už predtým, ako sme začali spolupracovať pri prvom klipe. V dnešnej dobe nie je dôležité, koľko toho viete, ale koľko ľudí poznáte, preto som rád, že ma jeden známy s Mikeom zoznámil (úsmev). Na jeho tvorbe sa mi páči, že mal odvahu absolútne vybočiť z davu, robiť niečo nové a inak, čo je podľa mňa správnou cestou za úspechom. Samozrejme, hejteri, ktorí robia umenie a sú úspešní, si prišli na svoje, ale podstatnejšie je, že počet fanúšikov Mafie ich mnohonásobne prevyšuje,“ reagoval Pavol Verčimák.
Po skladbách „Slavic a pic“ a „A ja taká dzivočka“ je singel „Ja neviem“ naozaj z úplne inej dimenzie. Intimitu pesničky zvýraznil fakt, že sa natáčal v hangári bez akéhokoľvek komparzu. V hlavnej úlohe sa predstavil iba Mike a emócie dotvárala dvojica tanečníkov Michal Golas s Katarínou Mikušovou. „Toto bolo prvé natáčanie, kde išlo všetko hladko. Mike je stále viac populárnejší a keď sme točili vonku, vždy nám do záberu skákali ľudia, ktorí sa s ním chceli odfotiť alebo prehodiť pár slov,“ porovnával dobre naladený P. Verčimák.
Celý štáb strávil natáčaním šesť hodín a kým P. Verčimák hovorí o hladkom priebehu, Mike má trošku iné spomienky, pretože si musel svoje odtrpieť. „Keď mala prísť scéna s pádom zo stoličky, chcel si dať Mike pod seba deku, aby sa nezranil, ale režisér mu to, samozrejme, nedovolil, lebo záber by nepôsobil autenticky. Musel sa teda hodiť o zem a narazil si zápästie, ktoré mu opuchlo… To je však daň za kvalitné zábery, ktoré si klip a jeho divák určite zaslúžia,“ krčil ramenami s úsmevom P. Verčimák.

P1160585
LINK pre článok: http://www.vranovske.sk/sk/clanky/2016-14-dava-hitom-tvar/